III GMINNY DZIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

 

W dniu 04 grudnia 2017 roku obchodziliśmy Trzeci Gminny Dzień Osób Niepełnosprawnych. Spotkanie zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej odbyło się w Świetlicy Wiejskiej w Jastrzębi.

 

Przybyłych gości powitała Wójt Gminy Jastrzębia – Elżbieta Zasada, która przybliżyła zgromadzonym jak ważna jest integracja osób niepełnosprawnych w życiu społecznym i kulturalnym.

 

O zasadach funkcjonowania Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedlance, o różnorodnej aktywności, o rozbudzaniu i możliwościach realizacji pomysłów i marzeń mówiła Pani Sylwia Markowska– kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy.

 

Następnie odbył się koncert kolęd w wykonaniu uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedlance, którzy tworzą zespół „Przyjaciele”.

 

Do „Przyjaciół” przyłączyli się pozostali uczestnicy. Występ przygotowała instruktor terapii zajęciowej Pani Ewa Deja. Za przepiękny występ otrzymali gromkie brawa.

 

Po przemówieniu zaproszono gości na przerwę kawową ze słodkościami.

 

Obchody „Dnia Niepełnosprawnych” zakończyliśmy spotkaniem przy wspólnym stole, można było zakupić również ozdoby bożonarodzeniowe. Nie tylko w Dniu Osób Niepełnosprawnych, wszystkim osobom, które walczą na co dzień z trudami niepełnosprawności, życzymy siły i wytrwałości, odwagi w realizacji zamierzeń i celów oraz dobrych ludzi, którzy pomagają w ich spełnieniu.


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi

26-631 Jastrzębia
tel./fax. 48 384 05 07
gops@jastrzebia.pl

Godziny otwarcia:
pon. - 8.00 - 16.00
wt. - pt. - 7.00 - 15.00

Licznik odwiedziń: 214292