Warsztaty - Balonowe cuda

 

Dnia 25 września 2017 r. uczestnicy projektu "Sposób na życie" realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi w ramach Programu "Działaj Lokalnie" uczestniczyli w warsztatach.

 

Skręcanie balonów to kreatywna umiejętność, która polega na tworzeniu różnych form (zwierząt, kwiatów) za pomocą balonów.

 

Uczestnicy mogli przekonać się, że balony nie są tak delikatne jakby się mogło wydawać i można za ich pomocą stworzyć przestrzeń, która pobudzi wyobraźnię. Jest to świetna forma spędzania wolnego czasu.

 

Seniorzy byli zaskoczeni naszym pomysłem na przeprowadzenie tego typu warsztatów. Lecz po zaprezentowaniu pierwszego cuda balonowego, a był to pies, uczestnicy zabrali się za tworzenie m.in. kota czy żyrafy. Przepięknie również wyszły kwiaty.

 

Efektem zajęć są stworzone balonowe figury stanowiące źródło ogromnej satysfakcji. Wszystkie wykonane prace uczestnicy otrzymali na własność.

 

Kreatywne warsztaty balonowe rozwijają zdolności manualne oraz wrażliwość estetyczną. Podczas warsztatów każdy uczestnik miał szansę samodzielnie stworzyć swoje pierwsze balonowe dzieło stanowiące źródło ogromnej satysfakcji i radości.

 


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębi

26-631 Jastrzębia
tel./fax. 48 384 05 07
gops@jastrzebia.pl

Godziny otwarcia:
pon. - 8.00 - 16.00
wt. - pt. - 7.00 - 15.00

Licznik odwiedziń: 200889